- Siekiant tinkamai ir sklandžiai įgyvendinti Projekto "1000 Pasaulio stebuklų" - "1000wow" (toliau –
Projektas)
tikslus:
- 2018-2022 metais aplankyti 1000 gražiausių ar įdomiausių, geriausiai žinomų ar užmirštų Pasaulio vietų, jas
kokybiškai nufotografuoti vykstant nustatytu/suplanuotu maršrutu. Fotografijas ir pasakojimus talpinti organizatoriaus
ir media rėmėjų resursuose, etapais ar po kelionės užsiimti albumo (-ų) leidyba, pasakojimais ir seminarų veikla,
visos medžiagos platinimu. Prieš kelionę, kelionės metu ir po kelionės viešinti projektą, pritraukiant rėmėjus ir
partnerius,
- užtikrinti galimybę tretiesiems asmenims sekti projekto įgyvendintoją/keliautoją gyvai projekto metu, nustatomos
šios pagrindinės projekto įgyvendinimo taisyklės:
III stapas: 2023m. albumo "1000wow" leidyba, platinimas.
2. Projekto I etapas (toliau – Projektas) vykdomas dviem automobiliais (dviem ekipažais - #1 ir #2) , iš kurių vienas gali būti išnuomojamas tretiesiems asmenims, pageidaujantiems sekti projekto įgyvendintoją/keliautoją gyvai projekto metu.
3. Projekto kelionė yra nuotykių ir netikėtumų kupina kelionė su atskirais etapais. Dalyviai ne visuomet gali patirti komfortą ir patogumus. Higiena, tvarka, punktualumas yra būtini kelionės organizavime tačiau jie yra skirtingai suprantami pasaulyje, kad ir kur nukeliautumėte ir ne visada priklauso nuo lūkesčių ir planavimų. Projekto vykdytojas yra patyręs keliautojas ir stengsis užtikrinti pakankamą galimą komfortą ir didžiausią galimą saugumą.
4. Kelionės maršruto pakeitimai. Atsižvelgiant į nuolat kintančią situaciją Pasaulyje, gali prireikti pakeisti maršrutą dėl esamų logistinių, politinių ir saugumo priežasčių. Dienos etapai taip pat gali keistis dėl trečių šalių vėlavimų ir nenumatytų situacijų konkrečioje vietoje, kadangi negalima turėti tikslios informacijos ar tikėti turima, planuojant individualius dienos etapus ar bendrus etapus. Todėl Projekto vykdytojas pasilieka sau teisę naudotis apgyvendinimu skirtingose vietose, pakeisti apsistojimą kempinge, apsistojimu laukinėje stovyklavietėje, nukrypti nuo nurodyto maršruto,keisti lankytinus objektus, jų lankymo eiliškumą ir pan. Žinoma, dėmesys visuomet bus sutelkiamas į bendrą visos "1000wow" kelionės koncepsijos išlaikymą.
5. #1 ir #2 ekipažai važiuoja kartu, siekdami pagrindinių projekto tikslų. Privaloma laikytis Projekto vykdytojo nurodymų ir sprendimų, ypač dėl pačių trečiųjų asmenų – Projekto vykdytojo sekėjų saugumo. Prireikus privaloma padėti ir pagelbėti Projekto vykdytojui atlikti darbus stovyklavietėse, automobiliuose, kelioniniuose nameliuose ir t. t. Iš anksto suderinus su Projekto vykdytoju, galimas laikinas ekipažų atsiskyrimas, skirtingiems tikslams ar užduotims įgyvendinti.
6. Šios kelionės metu visi dalyviai Projekto vykdytojo sekėjai privalo sugebėti savarankiškai vairuoti automobilį, su papildomais keleiviais ar pakrautą Projekto vykdytojo įrangos. Todėl Projekto vykdytojo sekėjai privalo turėti galiojantį tarptautinį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą bei tinkamus visureigio vairavimo įgūdžius. Kelionėje naudojami bekelei skirti automobiliai-visureigiai. Dėl sumontuotų kelionių namelių automobilis yra padidintų gabaritų, su kuriuo dažniausia turėsime įveikti ilgus atstumus, skirtingu reljefu ir sąlygomis. Įmanomos nepalankios sąlygos, smėlis, dulkės, didelė drėgmė ir sausra. Nepalankios staigiai kintančios aukščio, bei oro sąlygos, gali daryti poveikį Projekto vykdytojo sekėjo sveikatai, asmeniniams daiktams (pvz., fotoaparatams, vaizdo kameroms, mobiliems įrenginiams ir kt.). Prieš pasiryžtantir leidžiantis į kelionę, kiekvienas Projekto vykdytojo sekėjas turėtų įsitikinti, ar jo fizinė sveikata ir psichologinė būklė gali atlaikyti tokį galimą krūvį, galimas negandas ir nuosmukius, galimą namų ir artimųjų ilgesį, įveikti baimes ir trūkumus.
7. Projekto vykdytojo sekėjai turėtų pasirinkti drabužius kelionei, remdamiesi informacija pagal vietos oro sąlygas, kurios tikėtinos to etapo sezono metu. Kiekvienam etapui rekomenduojama rinktis patogius drabužius ir vairavimui tinkamą avalynę. Būtina pasiimti kremo nuo saulės, galvos apdangalų, pasirūpinti vaistais ar maisto papildais jei tokie būtini. Nerekomenduoja imti su savimi jokių vertingų daiktų, nedėvėti jokių akį traukiančių papuošalų, nedemonstruoti didelių pinigų sumų viešose vietose, visuomet laikyti vertingus daiktus arti savęs ir visuomet stebėti, kas vyksta aplinkui. Nelaikyti visų savo grynųjų pinigų vienoje vietoje, geriau laikyti juos keliose skirtingose vietose. Taip pat patariama pasidaryti visų savo svarbių dokumentų (paso, vairuotojo pažymėjimo, vizos toje šalyje) kopijas ir laikyti jas atskirai nuo dokumentų originalų. Kelioniniame namelyje įrengtas sunkiai pastebimas nedidelis seifas dokumentams, pinigams ir vertingiems daiktams, už kurio saugumą atsako patys Projekto vykdytojo sekėjai. Į kelionę/etapą atvykstančio Projekto vykdytojo sekėjo daiktai turi sverti ne daugiau kaip 40kg.(Vienas rankinio bagažo vienetas iki 8kg, vienas registruoto bagažo vienetas iki 32kg., daugumoje avialinijų skirtingi svoriai.) Spintelių ir daiktadėžių kiekis bei tūris kelioniniame namelyje labai ribotas.
8. Automobilis turi būti valdomas dėmesingai, atsargiai ir eisme laikomasi kartu su kitu automobiliu-ekipažu grupėje, laikantis tos šalies kelių eismo taisyklių. Vairuoti esant neblaiviam ar kitaip apsvaigus, vartoti alkoholį ir rūkyti vairavimo metu griežtai draudžiama. Gali būti skiriamos rūkymo pertraukėlės. Narkotinių medžiagų turėjimas ar įsigijimas yra griežtai draudžiamas.
9. Kuro, maisto, gėrimų, skrydžių, lankytinų objektų, parkavimo, vandens ir dujų pasipildymo, kempingų, kelių, tiltų ir kitos rinkliavos etapo eigoje nėra žinomos, bet gali būti prognozuojamos.
10.Projekto vykdytojas pasilieka teisę filmuoti, fotografuoti ir daryti garso įrašus kelionės/etapo metu ir naudoti šią medžiagą spaudoje, televizijoje, viešųjų ryšių bei rinkodaros tikslais, todėl Projekto vykdytojo sekėjai sutinka, kad visa vaizdo ar garso medžiaga susijusi su juo bus naudojama spaudoje, televizijoje, viešųjų ryšių bei rinkodaros tikslais.
11.Pusryčiai ir vakarienės ruošiamos pačių Projekto vykdytojo sekėjų, jei grupėjenenuspręsta kitaip. Pietų metu planuojamos pikniko pertraukos arba maitinamasi tinkamose pakelės įstaigose. Bet kokiu atveju apsirūpinimas maisto produktais ir meniu planavimas yra kiekvieno Projekto vykdytojo sekėjo reikalas, jei grupėje nenuspręsta kitaip. Projekto vykdytojas visuomet stengsis pasiūlyti Projekto vykdytojo sekėjams įdomius nacionalinius vietos patiekalus ir maitinimo įstaigas pagal galimybę ir grupės sprendimą. Projekto vykdytojas skirs ypatingą dėmesį tinkamų kempingų paieškai ir gerų laukinių stovyklaviečių pasirinkimui, kad aktyvios ar ilgos dienos baigtųsi ramiu poilsiu ar pasisėdėjimu prie laužo. Stovyklavietės ir kempingai gali būti be sanitarinių patogumų, tam kompensuoti kelioniniuose nameliuose įrengti kompaktiški tualetai ir dušai. Projekto vykdytojo sekėjai privalo įsirengti ir išardyti stovyklavietes. Projekto vykdytojo sekėjui pageidaujant, kartais galimi nedažni apsistojimai viešbučiuose.
12. Projekto etapo metu planuojama nuvažiuoti 250-400km, aplankyti ne daugiau 3-jų planuotų objektų į dieną. Aplinkybės gali priversti vytis grafiką, vairuojant ilgesnius atstumus nelankant objektų. Kiekvienos dienos starto laikas 10.00, finišas ne vėliau 17.00 vietos laiku. Fiziologiniai/ „gamtiniai reikalai“ važiuojant atliekami visų (abiejų ekipažų narių) kartu (tuo pačiu metu/to paties sustojimo metu), kolektyviniu sutarimu, arba pagal fiziologinį poreikį iš anksto tai aptarus. Šeštadieniais ir sekmadieniais pervažiavimai nebus vykdomi, jei kitaip nepadiktuos aplinkybės ir veiksniai. Šeštadieniais planuojamas techninės profilaktikos ir sanitarinės valandos. Naudoto vandens ir fekalijų išpylimais pasirūpinama kaip galima dažnai arba pasitaikius tinkamoms sąlygoms. Susikaupusios šiukšlės išmetamos tam skirtose vietose, utilizuojamos nedarant žalos aplinkai.
13. Projekto vykdytojo sekėjui suprantama, kad jo išsinuomotas automobilis ir namelis, jo talpos ir atsargos (geriamas vanduo, buitinis vanduo, dujos, baterijos) visada turi būti paruoštos 3 parų gyvenimui be civilizacijos, kuro talpos ne mažiau kaip 200km. įveikimui.
14. Keliaujant už Europos ribų, privaloma turėti pasą, kuris galiotų dar mažiausiai šešis mėnesius po kelionės pabaigos. Kai kuriems etapams ir šalims reikalingos turistinės vizos. Nors įstatymai ne visur reikalauja, bet nurodyti šie skiepai yra rekomenduojami leidžiantis į kelionę: hepatito A, hepatito B, geltono drugio, difterijos, stabligės ir poliomielito. Atitinkamos institucijos gali patikrinti skiepų knygelę atvykstant ar išvykstant iš šalies. Rekomenduojama pasidomėti, pasitarti su gydytoju apie kitas profilaktines priemones nuo įvairių virusų. Projekto vykdytojo sekėjai turi būti išklausę pirmosios medicininės pagalbos kursą, praėję medicininę sveikatos patikrą.
15. Rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą ir su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.